Ana ve Yardımcı Renkler

Ana Ve Yardimci RenklerRenk çemberi mavi, kırmızı ve sarı renklerden oluşur. Bu renklerin karışımından da tamamlayıcı renkler oluşur. Yeşil, turuncu ve mor yardımcı renklerdir. Doğada bulunan bütün renkler ana renklerden doğar. Bir rengin içine siyah yâda beyaz katılırsa, o rengin açık veya koyu tonu elde edilir. Derinlik vermek için bu yola başvurulur. Bir ana renk, bir yardımcı renkle eşlenerek birbirini tamamlar. İki ana rengin karışımından yapılan yardımcı renk karışıma girmeyen üçüncü rengin tamamlayıcısıdır.


Örneğin; sarı ile kırmızı karışımından doğan turuncu, karışıma girmeyen üçüncü ana renk olan mavinin tamamlayıcısıdır.

Milletimizin Başı Sağolsun

Acımız büyük, alın teri ile ailesinin geçimini sağlamaya çalışan Müslümanın işinin başında vefat ettiğinde şehit olduğunu belirten dinimizin sahibi yüce Allah kaybettiğimiz Devamını oku...

Ücretsiz Uygulamalar

Akademimizden bir hizmet daha, kalıcı makyaj uygulaması yaptırmak isteyenler sizlere ücretsiz kalıcı makyaj yapıyoruz.  Devamını oku...

: Ремонт паркетных полов. Качественный паркетный пол цена. Циклевка паркетных полов. Как установить дверь межкомнатную. Как установить самостоятельно дверь в доме. Устанавливаем двери сами. Дизайн интерьера кухни. Самые маленькие кухни интерьер. Цвета в интерьере кухни. Самодельные мотоблоки видео. Лучшие самодельные мотоблоки чертежи. Как сделать самодельный мотоблок.
Фасадная штукатурка короед. Быстрое нанесение фасадной штукатурки. Штукатурка фасадная своими руками. Секреты успешного бизнеса. Лучшие секреты успеха в бизнесе. Секреты ведения бизнеса. Шкаф купе своими руками. Как сделать шкаф купе своими руками. Шкаф своими руками чертежи. Отделочные работы цены. Быстрые отделочные работы дома. Выполнение отделочных работ.