Renk Bilgisi

Renk Bilgisi

Işığın cisimlere çarptıktan sonra yansıyarak görme duyumuzda bıraktığı etkiye renk denir. Güneşli bir günde renklerin daha parlak ve canlı olmaları, kapalı bir havada ise renklerin parlaklığını kaybetmeleri ve olduklarından daha koyu görünmeleri, rengin ışığa bağlı olduğunu gösterir. Işık olmadı zaman her şey şekil ve renk olarak karanlıkta kaybolur.

Doğada bulunan tüm renkler, ana renklerden doğar. Ana renkler arasında siyah ve beyaz yoktur. Bir cisim güneş ışığında depo olmuş renkleri yansıtmayıp tutuyorsa; siyah, eğer tümünü yansıtıyorsa; beyaz olarak görünür.

Bir renge siyah veya beyaz katılırsa, o rengin koyu veya açık tonu elde edilir. Bu durumda maviye biraz siyah katılırsa; mavinin koyu tonu, beyaz katılırsa; mavinin açık tonu elde edilir.

Bu durumda mavi, renk olarak kalmış ancak tonları değişmiştir. Siyah ve beyaz ile ton değiştirilen renkler, kıymetlerinden kaybederler, derinlik vermek için bu yola başvurarak yapılan resimlerin renkleri azaltılır. Bu nedenle siyah, beyaz ve bunların karışımından meydana gelen griler. Renk olarak sayılmazlar.

Milletimizin Başı Sağolsun

Acımız büyük, alın teri ile ailesinin geçimini sağlamaya çalışan Müslümanın işinin başında vefat ettiğinde şehit olduğunu belirten dinimizin sahibi yüce Allah kaybettiğimiz Devamını oku...

Ücretsiz Uygulamalar

Akademimizden bir hizmet daha, kalıcı makyaj uygulaması yaptırmak isteyenler sizlere ücretsiz kalıcı makyaj yapıyoruz.  Devamını oku...

: Ремонт паркетных полов. Качественный паркетный пол цена. Циклевка паркетных полов. Как установить дверь межкомнатную. Как установить самостоятельно дверь в доме. Устанавливаем двери сами. Дизайн интерьера кухни. Самые маленькие кухни интерьер. Цвета в интерьере кухни. Самодельные мотоблоки видео. Лучшие самодельные мотоблоки чертежи. Как сделать самодельный мотоблок.
Фасадная штукатурка короед. Быстрое нанесение фасадной штукатурки. Штукатурка фасадная своими руками. Секреты успешного бизнеса. Лучшие секреты успеха в бизнесе. Секреты ведения бизнеса. Шкаф купе своими руками. Как сделать шкаф купе своими руками. Шкаф своими руками чертежи. Отделочные работы цены. Быстрые отделочные работы дома. Выполнение отделочных работ.