Makyajın Sosyal Önemi | Makyaj Akademi
Makyajın Sosyal Önemi Bilinçli yapılan bir makyaj, kadının bireysel güzelliğini en doğal şekilde ortaya çıkardığı gibi, küçük kusurları da sihirli bir şekilde yok eder.
makyaj, makyajın önemi, makyajın sosyal önemi, makyaj nasıl yapılır, makyaj teknikleri
16591
post-template-default,single,single-post,postid-16591,single-format-standard,bridge-core-1.0.4,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Makyajın Sosyal Önemi

Makyajın Sosyal Önemi

Bilinçli yapılan bir makyaj, kadının bireysel güzelliğini en doğal şekilde ortaya çıkardığı gibi, küçük kusurları da sihirli bir şekilde yok eder. Doğru makyaj, kadının kendini rahat ve güzel hissetmesini sağlar. Çevresi tarafından da aynı şekilde algılanır. Bu da makyajın önemli bir iletici aracı olduğunu gösterir. 
Aynı zamanda birlikte olduğumuz insanlara karşı saygının da ifadesidir. Bu olgu, makyajın soysal anlamı bakımından önemlidir

Aynaya bakın, en güzel yeriniz neresi? Bulun ve bu kısmı ön plana çıkaracak makyajı yapın. Ancak güzelliğin bir denge ve bu dengenin oluşturduğu uyum olduğunu unutmamak gerekir. Amaç farklı bir kişi yaratmak değil, zaten var olan güzellikleri ortaya çıkarmak, ayrı ayrı kısımları genel etki yapacak şekilde bir araya getirmektir. Önemli olan bağdaştırmak ve uyum sağlamaktır. Bu makyajda, tabi görünümü bozmayan, günümüzün modern makyajı diyebiliriz.

 
Gündüz; doğal ve kibar, özel durumlar için; çarpıcı, kişilikli ve şık, hafta sonları için; kaygısız ve dayanıklı…
Kadınlar özgürleştikçe ve çalışma hayatı aktif rol oynadıkça, konuşan ve kişinin hayat görüşünü yansıtan yüzler ayrıcalık taşımaya başlamıştır. Mükemmellik değil, doğallık önem kazanmıştır.
Herkes şimdi orijinalitesini korumalı, yalnızca modanın kölesi olmak gibi bir yanlışa düşmemelidir. Başkalarına benzemek için makyaj yapmak, makyajın bir parçası olmak son derece hatalıdır. Makyaj artık; arkasına gizleneceğimiz bir maske değil, giysimize, saçımıza farklı ve hoş bir boyut getiren bir tamamlayıcı olmalıdır. 

Makyaj, asla fazla boyanmak değildir. Size bakanların önce makyajınızı değil sizi görmesi gerekir. Hiçbir zaman unutulmamalıdır.

No Comments

Post A Comment

Call Now ButtonHemen ARA