Renk Bilgisi | Makyaj Akademi
Makyaj Akademi Işığın cisimlere çarptıktan sonra yansıyarak görme duyumuzda bıraktığı etkiye renk denir.
makyaj renkleri, makyaj renk, renkli makyaj, hangi renkler makyaj
16601
post-template-default,single,single-post,postid-16601,single-format-standard,bridge-core-1.0.4,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Renk Bilgisi

Renk Bilgisi

Işığın cisimlere çarptıktan sonra yansıyarak görme duyumuzda bıraktığı etkiye renk denir. Güneşli bir günde renklerin daha parlak ve canlı olmaları, kapalı bir havada ise renklerin parlaklığını kaybetmeleri ve olduklarından daha koyu görünmeleri, rengin ışığa bağlı olduğunu gösterir. Işık olmadı zaman her şey şekil ve renk olarak karanlıkta kaybolur.

Doğada bulunan tüm renkler, ana renklerden doğar. Ana renkler arasında siyah ve beyaz yoktur. Bir cisim güneş ışığında depo olmuş renkleri yansıtmayıp tutuyorsa; siyah, eğer tümünü yansıtıyorsa; beyaz olarak görünür.

Bir renge siyah veya beyaz katılırsa, o rengin koyu veya açık tonu elde edilir. Bu durumda maviye biraz siyah katılırsa; mavinin koyu tonu, beyaz katılırsa; mavinin açık tonu elde edilir.

Bu durumda mavi, renk olarak kalmış ancak tonları değişmiştir. Siyah ve beyaz ile ton değiştirilen renkler, kıymetlerinden kaybederler, derinlik vermek için bu yola başvurarak yapılan resimlerin renkleri azaltılır. Bu nedenle siyah, beyaz ve bunların karışımından meydana gelen griler. Renk olarak sayılmazlar.

No Comments

Post A Comment

Call Now ButtonHemen ARA